G4Media.ro

Marș memorial în București pentru eroii uciși în Revoluția din Decembrie 1989

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

7 comentarii

  1. Pe bune? Fosila bolșevică Mihai Șora participă la marș? Se răsucesc morții de la Revoluție în mormânt! Cât dracu mai plimbați mumia aia pe la evenimente de genul ăsta fără să vă dați seama, idioților, că astfel scuipați pe mormintele celor morți atunci?

    • Tocmai jigodia de trol clonat vorbește de cei omorâți de securiștii criminalului Vlad Iulian, fondatorul mafiei PRO-PSD-ALDE la care slujesc postacii bolșevici. Mor de ciudă interlopii că moșul e respectat și salutat la ”marșuri” pe când ei se ascund ca niște libărci scârboase pe unde apucă pentru că ar fi scuipați oriunde ar fi găsiți, așa cum scuipă ei de 30 de ani ” pe mormintele celor morți atunci”.

    • @Bad@, GET A LIFE, LOSER!

    • hai că s-a enervat și a scris cu majuscule. Sau a vrut să pară altă poantă, asta cu get a life, singura pe care o știe, fosila clonată.

  2. Felicitari asociatiilor ! Foarta buna initiativa !

    Sper sa participe cat mai multa lume la acest mars memorial.Trebuie sa dam un semnal clar eternilor securisti ( care inca mai trag sforile prin institutii) si societatii romanesti ca nu mai vrem minciuna si coruptie.
    Mai ales tinerii sant chemati sa participe.Pentru ei au murit aceste victime.Sper ca ei vor duce revolutia la capat, vor scoate adevarul la suprafata, si criminalii (Iliescu, voican-voiculescu si altii) vor platii in sfarsit penal.Sper…….

    Este un mars al demnitatii !

  3. În ’89 au fost „eroi” care, în timp ce se trăgea pe străzi, își vedeau tacticos de cartonul lor de ouă sau de bradul de Crăciun…Unii dintre ei au devenit „eroi”ai revoluției anti-comuniste, cu acte în regulă și cu privilegii.
    În ’89 au fost si EROI care care, animați de îndemnurile acelor zile de grație, „Vom muri si vom fi liberi!” si „Lasilor, veniti cu noi!”, au ieșit în stradă și au murit cu candoare…
    Marsul este despre cei din urma si despre jertfa lor…