Home » Articole » Medvedev sare din nou cu jigniri, după ce șefa Comisiei Europene a trimis României mesaj de solidaritate legat de explozia dronei la Constanța: „Ticăloasa Ursula”

Medvedev sare din nou cu jigniri, după ce șefa Comisiei Europene a trimis României mesaj de solidaritate legat de explozia dronei la Constanța: „Ticăloasa Ursula”

Medvedev sare din nou cu jigniri, după ce șefa Comisiei Europene a trimis României mesaj de solidaritate legat de explozia dronei la Constanța: „Ticăloasa Ursula”
Ascultă articolul

Fostul președinte al Federației Ruse, Dmitri Medvedev, în prezent vicepreședintele Consiliului de Securitate al Rusiei, sare din nou să-i jignească pe oficialii europeni, în contextul exploziei unei drone în Portul Constanța. Medvedev – despre care presa independentă din Rusia scrie că are probleme mari cu alcoolul – a luat-o în colimator pe șefa Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, criticându-i mesajul de solidaritate adresat României.

- articolul continuă mai jos -

„Ticăloasa Ursula a numit explozia dronei maritime din Constanța o consecință directă a războiului Rusiei. Ne așteptăm ca proasta asta termonucleară să tragă concluzia că viitoarea aruncare în aer a sediului UE din Bruxelles de către hohlo-naziști (n.r. – termen peiorativ pentru ucraineni) este rezultatul agresiunii Kremlinului. P.S. Asta nu este o aluzie!”, a scris acesta înre-un mesaj pe Telegram.

Medvedev nu e la primul derapaj, cunoscut fiind pentru limbajul suburban pe care-l folosește în orice context pentru a-i jigni pe liderii politici europeni. Și când a căzut drona rusească peste blocul din Galați, acesta a avut o atitudine similară, numindu-i pe liderii europeni „impotenți”.

„Euro-impotenţii s-au inflamat din cauza faptului că o dronă s-a prăbuşit pe o clădire de locuinţe din România. Desigur, trebuie clarificat cui aparţine aceasta. Dar, în orice caz, toate statele UE ar trebui să tacă pe acest subiect. Statele europene sunt participante directe la războiul cu Rusia, iar acest lucru nu mai este contestat de nimeni”, a spus politicianul rus. În opinia sa, statele UE ar trebui să tacă în legătură cu atacul unei drone asupra unui bloc de locuinţe din România, „întrucât toate sunt implicate direct în războiul cu Rusia”.

Știri video

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole