Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
In nicio școală în care elevii susțin Evaluarea Națională 2021 „nu vor fi organizate cursuri cu prezență fizică în timpul probelor de examen”, a precizat Maria Manea, secretarul de stat din Ministerul Educației pentru Edupedu.ro. Aceasta a făcut mențiunea pentru a clarifica eventualele interpretări care ar putea apărea după anunțul de luni dimineața în care ea, președinte al comisiei naționale de examen, spunea că în perioada examenului propriu-zis școlile trebuie să se organizeze astfel încât elevii din celelalte clase să vină fizic la școală.
Vor fi organizare cursuri cu celelalte clase doar „după încheierea probelor de la Evaluarea Națională, acolo unde, repet, acest lucru este posibil din punctul de vedere al infrastructurii, numărului de formațiuni de studiu și al situației epidemiologice specifice acelei școli”, a declarat Maria Manea.
Cu alte cuvinte, profesorii să vină dimineață la examen, cu cei de -a 8 a, iar după amiază să facă orele cu celelalte clase… Aici bate doamna,care, în urmă cu o lună, promitea cadrelor didactice plata orelor remediale….Eu cred că mulți din minister au cam uitat care e programul de lucru al unui profesor-posibil, însă,ca decidentii de astăzi să nu fi lucrat nicio zi la catedră….ll
Deci
Dimineață la examen
După-masa onlain
Noaptea fizic
Corect?!🤣