Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Președintele interimar al PSD, Marcel Ciolacu, a declarat duminică seară, la Antena 3, că Sorin Grindeanu și Marian Neacșu au fost ”excluși abuziv” din partid și că, dacă vor să se întoarcă, sunt bineveniți. Totodată, Ciolacu a mai spus că este posibil să se întoarcă în PSD și Mihai Tudose, iar cu Victor Ponta întreține o relație instituțională, fără să excludă însă o colaborare:
”Domnii Grindeanu și Neacșu au fost excluși abuziv din PSD și dacă vor să se întoarcă, sunt bineveniți. Domnul Țuțuianu a anunțat că nu se întoarce, a pus condiții să nu fie ăla, celălalt. Iar domnul Tudose e posibil să se întoarcă. Cu domnul Ponta am relații instituționale. Facem politică, orice colaborare e posibilă”, a declarat Marcel Ciolacu duminică seară, la Antena 3.
sursa foto: Inquam Photos/ Octav Ganea
Ai spus asta in partid si atunci la excluderea lor sau o spui abia acum ?!
Cum s-ar spune, l-au lasat doar pe Ponta in afara partidului, ramas in offside ca un papagal. Tocmai el, cel mai destept pesedist de la Nastase incoace