Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Șeful Forței Drepte, Ludovic Orban, spune despre șeful statului că a ajuns marioneta sistemului și speră că nu este și prizonierul lor.
„Nu. Nu ești șeful sistemului. Ești doar marioneta sistemului. Încă sper că nu ai ajuns prizonierul lor. Și, dacă continui să mergi pe drumul acesta, te vor transforma în măscăriciul sistemului”, a scris Ludovic Orban pe Facebook.
Ludovic Orban, fost președinte PNL, a fost timp de câteva luni consilier al președintelui Nicușor Dan, dar a fost demis după ce a lansat critici la adresa PSD.
El le-a cerut duminică liberalilor reuniți în congres extraordinar să-i permită revenirea în PNL. ”Dați-ne voie nouă, liberalilor din Forța Dreptei, să ne întoarcem acasă pe ușa din față”, a spus Orban de la tribuna congresului, în aplauzele delegaților.
”Noi toți care suntem sau vom fi membri PNL când vom merge între oameni și ne vor întreba de unde suntem, vom spune cu mândrie că suntem membri ai PNL”, a mai spus Orban.
absolut de acord!le zice bine sica!
Zi-le Sică, zi-le!!!