PSG câștigă returul de la Barcelona cu 4-1 și se califică în…

sursa foto: Facebook / PSG

PSG câștigă returul de la Barcelona cu 4-1 și se califică în semifinalele Champions League / Și Borussia Dortmund merge mai departe, după victoria în fața lui Atletico Madrid

Echipele Paris Saint-Germain şi Borussia Dortmund s-au calificat, marţi, în semifinalele Ligii Campionilor, după ce au eliminat formaţiile FC Barcelona, respectiv Atletico Madrid. PSG s-a impus, scor 4-1, iar Borussia cu 4-2, transmite News.ro.

În meciul arbitrat de Istavn Kovacs, PSG s-a impus prin golurile marcate de Dembele (40), Vtinha (54) şi Mbappe (41, 89).

Pentru FC Barcelona a punctat Raphinha, în minutul 12, iar Araujo a fost eliminat în minutul 29.

În tur, scorul a fost egal 3-3.

La meciul Atletico – Borussia, germaniii s-au calificat după 4-2 în retur şi 2-2 în tur.

Pentru Atletico au marcat Hummels (49 – autogol) şi Correa (64).

Golurile germanilor au fost înscrise de Brandt (34), Maatsen (39), Fullkrug (71) şi Sabitzer (74).