Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Atacantul vedetă al celor de la Real Madrid, Kylian Mbappe, se pare că nu va începe El Clasico din finala Cupei Regelui de sâmbătă seară, potrivit Marca, citată de L’Equipe. Golgheterul Los Blancos nu și-a revenit complet din accidentarea de la glezna dreaptă.
Mbappe a suferit o accidentare în returul dublei cu Arsenal din sferturile de finală Champions League (1-2, după 0-3 în tur), pe 16 aprilie. De atunci, atacantul francez a ratat meciurile contra lui Athletic Bilbao și Getafe din LaLiga (ambele câștigate cu 1-0 de Real Madrid).
Kylian a fost fluierat de o parte din proprii suporteri la meciul cu Bilbao, atunci când o imagine cu el din tribună a fost prezentată pe ecranele stadionului.
Mbappe a revenit la antrenamente de marți, 22 aprilie.