Home » Sportz » Joi se dispută ultimul meci din sferturile Cupei României: Dinamo – Metalul Buzău

Joi se dispută ultimul meci din sferturile Cupei României: Dinamo – Metalul Buzău

Joi se dispută ultimul meci din sferturile Cupei României: Dinamo - Metalul Buzău
Cupa României / Sursa foto: frf.ro
Ascultă articolul

Dinamo și Metalul Buzău se vor duela joi, de la ora 20:00, pentru ultimul loc care asigură prezența în semifinalele Cupei României la fotbal.

Până acum, au obținut calificarea echipele U Cluj, FC Argeș și Universitatea Craiova.

Dinamo și Metalul Buzău s-au mai duelat în Cupa României în urmă cu două sezoane, în faza grupelor. A fost 0-0 pe terenul buzoienilor, rezultat în urma căruia Metalul s-a calificat în sferturi, în timp ce Dinamo a fost eliminată, transmite frf.ro.

- articolul continuă mai jos -

Meciul de la ora 20:00 va putea fi urmărit în direct pe Digi 1 și Prima Sport 1.

În semifinale, învingătoarea dintre Dinamo și Metalul Buzău va juca împotriva celor de la Universitatea Craiova.

În cealaltă semifinală se vor duela U Cluj și FC Argeș.

Cupa României, sferturi

Marți, 3 martie

U Cluj – Hermannstadt 2-1

Miercuri, 4 martie

FC Argeș – Gloria Bistrița 3-2 (după prelungiri)

U Craiova – CFR Cluj 3-1 (după prelungiri)

Joi, 5 martie

Dinamo – Metalul Buzău / 20:00 / Digi 1, Prima 1.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole