Jocurile Olimpice: O fotografie cu Robert Glință și David Popovici de când…

Jocurile Olimpice: O fotografie cu Robert Glință și David Popovici de când erau copii s-a viralizat pe rețelele de socializare

O fotografie cu înotătorii Robert Glință și David Popovici de când erau copii s-a viralizat luni noaptea pe rețelele de socializare.

Fotografia a fost distribuită pe Facebook de fosta campioană olimpică Camelia Potec.

David Popovici, înotătorul român de 16 ani, care la Tokyo a trecut rapid de la statutul de mare speranţă la un sportiv deja consacrat, va concura marţi seara în serii la 100 m liber.

Jocurile Olimpice: Performanță excepțională pentru David Popovici, despărțit doar de două sutimi de medalia de bronz la 200 m liber: „Eu nu consider că am pierdut medalia, consider că am câștigat locul IV”

Jocurile Olimpice: Robert Glință s-a clasat al optulea în finala de la 100 m spate, la fel ca la Rio: „Tehnic și tactic a fost maximul ce am putut oferi la acest moment