Home » Articole » Jaqueline Cristian, eliminată de Ostapenko în primul tur la Roland-Garros

Jaqueline Cristian, eliminată de Ostapenko în primul tur la Roland-Garros

Jaqueline Cristian, eliminată de Ostapenko în primul tur la Roland-Garros
Photo by ELSA / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP
Ascultă articolul

Jaqueline Cristian, locul 67 WTA, a fost eliminată, duminică, de letona Jelena Ostapenko, numărul 10 WTA şi favorită 9, în primul tur al turneului de grand slam de la Roland-Garros, transmite News.ro.

Ostapenko s-a impus cu scorul de 6-4, 7-5, într-o oră şi 34 de minute.

România mai are trei jucătoare pe tabloul principal la French Open.

Sorana Cîrstea, locul 30 WTA şi favorită 28, o va înfrunta în primul tur pe Anna Blinkova (Rusia), 45 WTA, Ana Bogdan, numărul 63 mondial, va juca împotriva sportivei franceze Elsa Jaquemot, 150 WTA, iar Irina Begu, locul 127 WTA, va evolua cu Julia Riera (Argentina, 115 WTA), venită din calificări.

Știri video

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole