Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Cătălin Drulă, coordonatorul campaniei electorale a USR PLUS, a anunțat pe Facebook rezultatele numărătorii paralele din Auckland (Noua Zeelandă) și Sidney (Australia). În ambele orașe, Iohannis a câștigat cu peste 90%.
Astfel, în Auckland au fost înregistrate următoarele rezultate: Iohannis 90,2% (185 de voturi) și Dăncilă – 9,8% (20 de voturi).
În Sidney (Australia), Iohannis a câștigat 93% (335 voturi), iar Viorica Dăncilă – 7% (25 de voturi.
Postarea integrală a lui Cătălin Drulă:
Primele rezultate numărătoare paralelă USR PLUS
Auckland, Noua Zeelandă: Iohannis 185 voturi, Dăncilă 20 voturi
Sidney, Australia: Iohannis 335 voturi, Dăncilă 25 voturi
(Pentru că am primit întrebări și data trecută. Procesul-verbal de consemnare a rezultatelor votului are caracter de document public. Nu se supune vreunui fel de normă legală de confidențialitate sau secret. Informațiile de mai sus sunt publice.)
Într-o lume normala asta ar fi fost rezultatul final pe țară
subscriu
Rezultatul imi aduce aminte de vremurile de mult apuse!Este ca la PCR!!!:)
Pentru Andrei:
Degeaba îți aduce ție aminte de PCR. Dacă aplici o logică de bază, rezultatul din turul I ar fi arătat altfel, astfel în turul II am fi avut un rezultat muuuult mai echilibrat între doi candidați normali.
Daca iese dancila plecam si noi in australia unde iese iohannis. Piesele asa par așezate de șahiștii
Eu zic sa așteptăm până la final să vedem ce zice și populimea din Romania,ar fi bine să ieșim la vot ,nu vă bucurați ca Geoană
La ora 17 ar trebui sa avem macar 7 milioane de voturi exprimate pentru a SPERA ca scapam de DANCILAoaza
G4media s-au transformat subit in pesedisti, inundand site-ul cu articole care descurajeaza prezentarea la vot
Po_pulimea din diaspora și cu cea dintre Carpați și mare au să culeagă ce au votat, adică o mare Po_pulimea. Neam de slugi și prosti!