Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
33% din totalul deceselor COVID de săptămâna trecută s-au înregistrat în Maramureș, Timiș, Arad, București și Constanța, potrivit raportului săptămânal al Institutului Național de Sănătate Publică (INSP).
Principalele concluzii ale INSP:
• În săptămâna 22 – 28 februarie 2021, 39.7% din totalul cazurilor s-au înregistrat în București, Timiș, Cluj, Brașov si Ilfov.
• 33% din totalul deceselor au fost înregistrate în Maramureș, Timiș, Arad, București și Constanta.
De la începutul pandemiei până în prezent:
• 1 din 62 din totalul cazurilor a fost înregistrat la personal medical.
• 85.4% din totalul deceselor au fost la persoane peste 60 ani, iar 59.6% din decese au fost la bărbați.
• 95.2% din persoanele decedate aveau cel puțin o comorbiditate asociată.
Numărul de teste a ajuns la 200.000 în 7 zile, însă a crescut și rata de pozitivare a acestora.
Citește și
1 din 62…
Asta DA STIINTA
1 din 62 din total cazuri..
Adica au facut serii pana au ajuns la seria cu 62 de cazuri si se nimeri acolo un cetatean din randul celor din sistemul medical..
Mare stiinta..
Tarla-barla….