Home » Anchete » UPDATE Incendiu la o școală din Constanța, aproape 800 de elevi și profesori evacuați/ Au ars materiale depozitate lângă panoul electric/ Un copil și doi adulți au avut atacuri de panică

UPDATE Incendiu la o școală din Constanța, aproape 800 de elevi și profesori evacuați/ Au ars materiale depozitate lângă panoul electric/ Un copil și doi adulți au avut atacuri de panică

UPDATE Incendiu la o școală din Constanța, aproape 800 de elevi și profesori evacuați/ Au ars materiale depozitate lângă panoul electric/ Un copil și doi adulți au avut atacuri de panică
Sursa foto: Ilona Andrei / G4Media.ro
Ascultă articolul

Un incendiu a avut loc vineri dimineață la școala 30 din Constanța, anunță ISU Dobrogea.

S-au evacuat 734 de copii și 24 de profesori. Pompierii au intervenit cu două mașini de stingere, o autoscară, o descarcerare și două SMURD.

Incendiul a fost lichidat.

UPDATE

Incendiul a fost lichidat, au ars materiale depozitate lângă panoul electric, transmite ISU Dobrogea. Un elev în vârstă de 9 ani a fost evaluat medical la fața locului (atac de panică) și refuză transportul la UPU Constanța. Acesta a fost preluat de mama sa. De asemenea, doi adulți au fost asistați de echipajele SMURD si SAJ, cu atac de panică.

Știri video

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole