Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Incendiu duminică dimineață într-un cămin al Politehnicii București (UNSTPB), potrivit surselor Edupedu.ro.
Informația a fost confirmată pentru Edupedu.ro de Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) București-Ilfov (B-IF).
Mai mulți studenți care se aflau în clădirea P22, care aparține Universității Politehnica București, au ieșit din camere.
Camera în care a avut loc incendiul nu ar fi fost locuită de studenți, conform informațiilor ISU-BIF.
Incendiul a avut loc la etajul 3 al căminului P22. Cauza nu a fost deocamdată confirmată de pompieri.
La rândul lui, biroul de presă al Politehnicii București a confirmat incidentul și spune că probabil cauza a fost un aparat electrocasnic vechi folosit de studenți.