Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Pompierii din Iaşi intervin, marţi, pentru stingerea unui incendiu care a izbucnit într-un bloc din oraş, iar o persoană a fost găsită carbonizată. 13 locatari au fost evacuaţi de către pompieri, iar două persoane au avut nevoie de îngrijirile medicilor, relatează News.ro.
ISU Iaşi intervine, marţi, la un incendiu produs la un apartament în municipiul Iaşi, str. M. Varlaam.
„Se intervine cu 2 autospeciale de intervenţie şi stingere cu apă şi spumă, o autoplatformă de salvare de la înălţime un echipaj de prim ajutor calificat”, a precizat sursa citată.
Pompierii au menţionat că 13 persoane au fost evacuate de către ISU.
„În urma evenimentului a rezultat 1 persoana carbonizată, 2 au fost asistate medical, conştiente, atac de panică şi intoxicatie cu fum (1 de catre SMURD, 1 SAJ). Au fost transportate la spital”, a mai transmis ISU Iaşi.
De asemenea, 20 de persoane s-au autoevacuat.