Home » Articole » Înalta Curte: Trei candidați pentru cele două posturi de vicepreședinte

Înalta Curte: Trei candidați pentru cele două posturi de vicepreședinte

Înalta Curte: Trei candidați pentru cele două posturi de vicepreședinte
Foto: Înalta Curte de Casație și Justiție / Sursa: site oficial
Ascultă articolul

Gabriela Bogasiu și Iulian Dragomir (actualii vicepreședinți), plus Marian Budă sunt cei trei candidați pentru funcția de vicepreședinte al Înaltei Curți de Casație și Justiție, potrivit listei de candidaturi.

Denisa Stănișor candidează pentru funcția de președinte al Secției de contencios administrativ și fiscal a Curții Supreme, iar Eugenia Voicheci și-a depus la CSM dosarul pentru a-și păstra funcția de președinte al Secției a II-a civilă de la Curtea Supremă.

Știri video

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole