Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Preşedintele PNL şi al Senatului Ilie Bolojan este de părere că toţi cei care doresc să candideze trebuie lăsaţi să fac acest lucru „dacă respectă prevederile legale”, el spunând că „e bine ca românii să îşi poată alege preşedintele în câmp deschis”, transmite News.ro.
„Cred că, pentru liniştea socială, e bine ca românii să îşi poată alege preşedintele în câmp deschis, adică dintre toţi cei care candidează, pentru că vedeţi ce se întâmplă atunci când… cum au fost, s-au anulat alegerile, există percepţia unei părţi din populaţie că, dacă s-ar fi ţinut, ar fi câştigat unul sau altul dintre candidaţi şi, deci, o eliminare din competiţie a unui candidat cu siguranţă va lăsa urme din punctul acesta de vedere. Din punctul meu de vedere, toţi cei care doresc să candideze, dacă respectă prevederile legale, ar trebui să candideze în aşa fel încât românii să îşi poată alege preşedintele”, a afirmat Ilie Bolojan într-o emisiune difuzată sâmbătă de Digi 24.
Întrebat dacă şi Diana Şoşoacă ar trebui lăsată să candideze, el a spus că, având în vedere decizia CCR, „într-o logică a consecvenţe, e posibil ca decizia să fie menţinută.
Bolojan spune că a constatat, de când a venit în Parlament, că „locul dialogului sau al unei critici a fost ocupate de urlete, de ţipete care se duc într-o zonă de agresivitate” Bolojan spune că „trebuie să existe o limită” în ceea ce priveşte declaraţiile.
Stai linistit Bolo.
Nicusor e la treaba. Nu o sa renunte, si nici nu o sa-i blocheze nimeni candidatura.
E safe.
am vrut sa zic *iepurele.
Care candidati ca toti sunt ai vostri in afara de unul singur.
Mai Bolojane daca veti reusi sa ingropati de tot USR va fi ca in Rusia lui Putin, toti candidatii vor fi ai vostri.