Home » Orașul meu » Half Marathon organizat duminică în Târgu Mureș

Half Marathon organizat duminică în Târgu Mureș

Half Marathon organizat duminică în Târgu Mureș
Sursa foto: Facebook Mures Half Marathon
Ascultă articolul

Asociația Mureș Runners organizează, duminică, în Târgu Mureș, evenimentul Half Marathon, pentru promovarea unui stil de viață sănătos prin intermediul alergării și obiectivelor turistice din oraș.

În centrul orașului se vor desfășura: cursa de semimaraton (21 km), cross de 10 km, ștafetă (4×5 km) și cursa copiilor.

Circulația rutieră în tot centrul orașului va fi oprită începând de sâmbătă de la ora 16.00 și până duminică la ora 15.00.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole