Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Hackerii nu au putut sustrage date din sistemele informatice ale Primăriei Sectorului 5, anunță Directoratul Național de Securitate Cibernetică, într-un comunicat de duminică.
DNSC mai anunță că primarul Piedone a refuzat să plătească cele 5 milioane de dolari cerute de hackeri pentru a primi codurile de decriptare a sistemelor compromise și că momentan se lucrează la repunerea în funcțiune a infrastructurii informatice.
„rimarul sectorului 5 a anunțat public că nu va oferi niciun ban atacatorilor și că nu va ceda în fața acestor atacuri….sunt în legătură cu specialiștii din cadrul Primăriei Sectorului 5 pentru remedierea situației”
e exagerat! daca trebuie sa tina mizeria sub pres mai bine sa nu spuna nimic ca se fac de cacao cu monologurile alea de 2 bani