Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Guvernul Bolojan a ratat schimbarea legislației pentru „băieții deștepți” din energie care au blocat rețeaua cerând avize tehnice de racordare (ATR) fără să realizeze investițiile. Ordonanța care creștea garanțiile pentru ATR nu poate fi publicată în Monitorul Oficial, deoarece a fost adoptată cu doar două ore înainte de votul pe moțiunea de cenzură împotriva Guvernului, iar avizul Consiliului Legislativ, chiar dacă era consultativ, a venit după ce Parlamentul a demis Executivul, iar Guvernul interimar nu mai poate rediscuta și adopta Ordonanțe, chiar dacă doar pentru validarea unui aviz, scrie Economedia.
Sobolani sunt si prin alte institutii, nu-i asa Iordache-alta intrebare?!
Tâlharii care jefuiesc averea publică nu pot fi deranjați.
Pesedeu, partidul-stat, și-a înșurubat oamenii peste tot.
România este un stat eșuat, capturat de tâlahri.