Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Fotoreporterul G4Media, Ilona Andrei, a realizat o galerie foto, vineri, la Ambasada Marii Britanii în București, unde românii au adus omagii Reginei Elisabeta a II-a, după ce aceasta a murit, la 96 de ani.
Suverana Marii Britanii a avut cea mai lungă domnie din regat, de 70 de ani (1952-2022), iar moartea sa de joi a încheiat o epocă marcantă prin multitudinea de evenimente care au avut loc pe scena internațională după căderea Cortinei de Fier și începutul Războiului Rece.
În semn de respect și prețuire pentru monarhia britanică și cea care a fost Regina Elisabeta a II-a, românii au adus flori, au lăsat mesaje și au aprins lumânări la sediul Ambasadei Marii Britanii.
Febletea ei a fost tov Nicolae Ceausescu, lider de renume mondial.