Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Furnizarea agentului termic este oprită sau deficitară la peste 600 de blocuri sau imobile din Capitală, potrivit informaţiilor postate pe site-ul Companiei Municipale Termoenergetica, relatează Agerpres.
În Sectorul 1, sunt afectate de oprirea apei calde şi a căldurii un număr de 78 de blocuri sau imobile, din cauza unor avarii la circuitul primar (str. Barbu Lăutaru) sau la furnizorul de gaze (str. Someşul Rece). În plus, 79 de blocuri sau imobile din Aviaţiei se confruntă cu o furnizare deficitară, din cauza lipsei parametrilor pentru livrarea apei calde sau a încălzirii.
În Sectorul 2, apa caldă a fost oprită la nouă blocuri din str. Carei şi Bld. Basarabia, ca urmare a lucrărilor de înlocuire a unei vane în punctul termic. Sunt deficienţe în ce priveşte furnizarea agentului termic la 132 de blocuri sau imobile din cauza lipsei parametrilor pentru livrarea apei calde sau a încălzirii.
În Sectorul 3, apa caldă sau încălzirea au fost oprite la 109 blocuri în zonele Bld. Octavian Goga, Cal. Călăraşi, Bld. Theodor Pallady, Cal. Vitan, Bld. 1 Decembrie, ca urmare a lucrărilor de remediere a avariilor în punctele termice sau pe reţele.
În Sectorul 5, avarii la reţeaua secundară au dus la oprirea apei calde sau a încălzirii pentru 228 de blocuri sau imobile pe str. Mărgeanului, Şos. Alexandria, Şos. Sălaj, Cal. Ferentari, Bld. Naţiunile Unite.
În Sectorul 6, apa caldă e oprită la 26 de blocuri, ca urmare a unor avarii pe str. Romancierilor, Bld. Timişoara, Bld. Iuliu Maniu.
Sursa foto: Unsplash / Julian Hochgesang
‘am intrat in politica pentru ca nu am apa calda’
Elena Tudose, usrplus, 2020.
Amaratii de Bucuresteni au 7 miliarde datorii la intretinere si vor sa le plateasca statul ( adica restul populatiei din tara)caldura. Platiti mai cersetorilor ca de aceea a dat faliment RADETUL pentru ca voi nu platiti
@marin: Opincute, stai in tarana ta si lasa parerile neavizate!
Să îl anunțe careva și pe ministrul mediului ce binecuvântare e in communism sub o singura umbrela.parca vroia sa interzică centralele de apartament
Jos Firea, Oprescu, Basescu, Videanu, Lis si Halaicu! 😂
Din AVIAȚIEI vă salutăm cu caloriferele reci precum mintea lui Frigușor Dan și inteligența lui Firea …
cata restanta ai?
@marin: Du-te in grota din care ai iesit si stai acolo in asteptarea raspunsului!
Mopul de la PMB tine cu dintii de bani si l-a instruit pe popa de la CMTEB sa dea cu taraita caldura, asta este singurul motiv real pentru care in Bucuresti nu este caldura! Restul este manipulare!
Mopul de la primarie e mai zgarcit ca Hagi Tudose si si-a instruit ciracul – popa de la termoficare sa dea caldura cu pipeta, ca altfel nu mai are bani sa faca promenada verde de 30 milioane euro cu Clorotilda!