Home » Economie » FOTO Drumuri rupte în urma inundaţiilor. Pe ce şosele sunt restricţii de circulaţie

FOTO Drumuri rupte în urma inundaţiilor. Pe ce şosele sunt restricţii de circulaţie

FOTO Drumuri rupte în urma inundaţiilor. Pe ce şosele sunt restricţii de circulaţie
Drum rupt - DN 11 Măgura Bacău / Sursa foto: CNAIR
Ascultă articolul

Inundaţiile de la sfârşitul săptămânii trecute au afectat circulaţia pe mai multe drumuri naţionale, iar pe unele tronsoane şoselele s-au rupt din cauza puhoaielor care au spălat terasamentul.

Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -

Una dintre cele mai importante restricţii a fost impusă pe Drumul Naţional 11, şoseaua care face legătura între Braşov şi Bacău prin Pasul Oituz. Potrivit Centrului InfoTrafic din IGPR circulaţia se desfăşoară semaforizat la Măgura în judeţul Bacău, unde drumul pur şi simplu s-a rupt. „Pe DN11 Bacău-Onești, km. 168+232 metri, în afara comunei Măgura, județul Bacău, pe o suprafață de aproximativ 100 metri s-a surpat terasamentul și a apărut o diferență de nivel a carosabilului. Se circulă doar pe sensul către Bacău, prin semaforizare”, transmite Poliţia Română.

Drum rupt – DN 11 Măgura Bacău / Sursa foto: CNAIR

Citește integral pe economedia.ro

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Citește și

Top Articole