Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Fotbalistul uruguayan de 25 de ani, Franco Acosta, s-a înecat, sâmbătă, înotând în râul Arroyo Pando. Fotbalistul își sărbătorea ziua de naștere alături de prieteni și familie. Potrivit autorităților locale, cu câțiva metri înainte de a ajunge la mal, jucătorul ar fi cerut ajutor, relatează teledoce.com
Federaţia uruguayană de fotbal (AUF) a anunţat luni decesul lui Acosta. Tânărul atacant, care a trecut pe la Villarreal şi Racing Santander.
Marina naţională a găsit abia luni trupul fotbalistului.
Acosta a evoluat pentru naţionalele U17 şi U20 ale Uruguayului. În prezent juca la Club Atletico Atenas (liga a 2-a uruguayană).
😓