G4Media.ro

Mbappé le cere francezilor să meargă la vot, semnalând pericolul ca extrema…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

6 comentarii

  1. Un fotbalist inteligent. Bravo!

    • Fotbalist inteligent este un oximoron. Inteligent ar fi sa iasa la vot si apoi sa accepte rezultatul chiar daca „catastrofal”.

  2. Rezultatele reflectă opinia generală a francezilor care se vad invadați de emigranții care au început să le dicteze regulile la ei in casa pe pământ francez. Era deja insuportabil de vreo 14 ani, cat sa mai suporte și ei săracii. Imagineaza-ti că în casa ta erau acum 30 ani 10 persoane din care 9 francez și 1 emigrant. Acum sunt din 10 persoane, 5 francezi, 2 arăbeți, 1 negru, 1 chinez, 1 european de est. In care arăbeți in mare parte vor legile lor charia și să impună toate tradițiile lor religioase. Le-a ajuns, tara lor e pământ franțuzesc nu expansiune musulmană. Chiar îi înțeleg. Daca ai venit pe pământ franțuzesc învață să te poți ca un francez cu limba și tradițiile locului nu îți impune tu legile tale sau daca nu atunci pleacă înapoi de unde ai venit nu cerșii pomana și milă Franței. Nu țin cu extremele dar pentru că centriștii sau cei de stânga nu au făcut nimic bun singura speranță e extrema dreapta sau Franța va devenii colonie musulmană.

    • Vina aparține 100% francezilor. Au izolat emigranții în ghetouri și acum se plâng ca niște copii. În banlieuri nici poliția nu intră. Să-și rezolve francezii mofturile colonialiste și apoi vorbim. Doar de frică mai mișcă ceva. RN e trezirea la realitate.

    • Colegul a zis corect. Nu e bine cand vin alții dar cand francezii erau si sunt in co ținute exact la fel, peste aceiași în țările africane si nu numai, cu armele era bine. Alea ce legi erau? sa muncească ca sclavi pt francezi? Nu am auzit sa le plătească despăgubiri. Acum sa ii suporte asa cum sunt. Sa ii educe sau ce vor ei. A nu e bine asa. Da da. Mai mult ma

  3. Mai mult ma îngrijorează prostia in masă din tarile civilizate decat emigranții sau religiile