Fotbal: România U21 a pierdut amicalul cu Portugalia U21, scor 0-2

Sursa foto: frf.ro

Echipa naţională de fotbal U21 a României a pierdut vineri, pe teren propriu, meciul amical disputat împotriva selecţionatei similare a Portugaliei, scor 0-2, transmite news.ro.

Lusitanii s-au impus în meciul jucat pe Stadionul Steaua prin golurile marcate de A. Sousa (min. 24) şi Neto (min. 36). În primul minut de prelungire al meciului, arbitrul a anulat un gol al Portugaliei, marcat de Esteves, pentru o poziţie de ofsaid la Fabio Silva.

Au jucat echipele:

ROMÂNIA U21: M. Popa – Ţîrlea (Pantea 46), Racoviţan, Dican (Lixandru 83), Screciu, A. Dumitrescu (Ţicu 87) – Miculescu (Petrila 46), V. Pop (Albu 46), Pitu (Grameni 83), Corbu (Baiaram 46) – Markovic (Bîrligea 46). SELECŢIONER: Emil Săndoi

PORTUGALIA U21: Soares – Malheiro (Almeida 46), Penetra, Araujo, Lelo (D. Costa 46) – S. Costa (Vieira 46) – Conceicao (F. Silva 46), A. Sousa (Dantas 46), Silva ( Tavares 46), Neto (Esteves 46) – Araujo (Oliveira 46). SELECŢIONER: Rui Jorge

Marţi. 28 martie, echipa României U21 va mai disputa un meci amical, în compania echipei U21 a Germaniei, la Sibiu.