Fotbal: Oţelul Galaţi și FC Voluntari au remizat, 2-2, în etapa a…

sursa foto: Pexels

Fotbal: Oţelul Galaţi și FC Voluntari au remizat, 2-2, în etapa a șaptea din Superligă/ Oaspeţii au revenit de la 2-0 în numai trei minute

Echipa Oţelul Galaţi a încheiat vineri la egalitate, pe teren propriu, scor 2-2, meciul disputat cu FC Voluntari, primul din etapa a şaptea din Superligă. Ilfovenii au egalat în numai trei minute.

La Galaţi, gazdele au deschis scorul din penalti în minutul 27, după ce Paz l-a faultat pe Cisotti în careu şi acesta a executat tot el, transformând pentru 1-0. În minutul 41 Alexandru Pop, golgeterul Oţelului, a înscris, majorând scorul la 2-0 pentru gazde.

Repriza secundă a curs fără evenimente până în minutul 77, când Adăscăliţei a luftat la o minge simplă, păcălindu-l pe portarul Stoian, iar Dumiter a profitat de cadou şi a redus din diferenţă.

După numai trei minute, ilfovenii au egalat printr-un jucător aflat la debut în Superligă, Andreas Niţă. Acesta a primit de la Dumiter şi l-a învins fără probleme pe Stoian. Acesta a fost şi scorul final, iar FC Voluntari are 10 puncte şi ocupă locul 5, în timp ce Oţelul a ajuns la al şaselea meci egal în şapte etape şi, cu 6 puncte, se află pe locul 12.