Home » Articole » Florin Cîțu, despre al treilea candidat la șefia PNL: Orice este posibil/ Nu pot eu să schimb aritmetica guvernamentală/ Și cei de la USRPLUS sunt în campanie pentru alegeri

Florin Cîțu, despre al treilea candidat la șefia PNL: Orice este posibil/ Nu pot eu să schimb aritmetica guvernamentală/ Și cei de la USRPLUS sunt în campanie pentru alegeri

Florin Cîțu, despre al treilea candidat la șefia PNL: Orice este posibil/ Nu pot eu să schimb aritmetica guvernamentală/ Și cei de la USRPLUS sunt în campanie pentru alegeri
sursa foto: Inquam Photos/ George Călin
Ascultă articolul

Premierul Florin Cîțu a făcut declarații, sâmbătă, referitoare la alegerile interne din PNL, răspunzând jurnaliștilor că ”orice este posibil” până în 25 septembrie, referitor la posibila intrare în cursă a unui al treilea candidat.

Liberalul a mai spus că dacă PNL vrea să fie cel mai mare partid din țară atunci e obligatoriu să aibă candidați la toate sectoarele din București și toate municipiile din țară.

- articolul continuă mai jos -

Cîțu a transmis un mesaj de susținere pentru Ciprian Ciucu, intrat în cursa pentru șefia PNL București, împotriva Violetei Alexandru, candidatul susțin de Ludovic Orban, liderul PNL:

  • ”Pentru mine este foarte important ca din 26 septembrie să facem profilul candidaților PNL pentru fiecare sector. Astăzi sunt sigur că alegerile se vor desfășura în condiții normale și va câștiga Ciprian Ciucu. Când vrei să fii cel mai mare partid din România nu ai decât să ai candidați la fiecare primărie de sector și municipiu din România (…) Orice este posibil (întrebat dacă este posibil să mai existe un al treilea candidat la conducerea PNL, n.red.). Nu pot eu să schimb aritmetica guvernamentală. Domnul Barna nu acuză nimic. De fiecare când a trebuit să luăm decizii am mers în Parlament. Și cei de la USRPLUS sunt în campanie electorală”, a transmis Florin Cîțu sâmbătă.

Știri video

Comentarii
  • PNL, PSD, UDMR ucid speranţele românilor

    Da, şi cei de la USRPLUS sunt în campanie pentru alegeri interne, dar ei nu au transformat campania lor ȋntr-o murdărie grobiană şi ilegală, aşa cum o face PNL.

    • Palma după ceafă: scrieți mai puțin și validarea se face rapid

  • Hai sa stam stramb si sa judecam drept. Aparitia unui nou candidat fie el ca o singura persoana- fie un tandem ce a fost deja identificat in presa -Bolojan – Motrenu este o solutie de avarie .Polarizarea votului Citu – Orban chiar daca da cistig de cauza unuia dintre ei (eu am apreciat inca cu mult timp in urma cistigatorul in persoana domnului Citu )distantarea poate produce ruperea partidului . Aceasta solutie de compromis poate fi acceptabila – partidul ramine unit , Citu ramane premier – Orban ramane sef la Camera , iar tandemul se ocupa cu partidul numit PNL avind fiecare dintre candidati partialitatea conducerii partidului .O solutie ce tine PNL puternic in viitorul imediat . Desigur un nou candidat (singular ) nu are sanse de cistiog . Doar un tandem unde cei doi vor fi timp de cite doi ani presedinti de partid poate rezolva problema

    • Te protejează ăștia de la g4…..
      Nu dă voie nimănui să-ți răspundă.

    • Pictor Vonta

      Câțu nu va rămâne premier.
      PNL trebuie sa decidă cine este candidatul pentru funcția de premier și acesta trebuie să fie președintele partidului.

    • Camelian Propinatiu

      Din start, nu există decât un singur candidat, ce va câştiga detaşat. Mai bine s-ar vota online şi banii pentru congres s-ar dona Bibliotecii Academiei, pentru digitalizare, să citim manuscrisele Eminescu online.

  • PNL a fost si va ramane aceeasi mizerie

  • Oare ce-o fi mai indicat: Tusea sau Junghiul?

  • Radulescu Marcel

    Dacă al treilea candidat ar fi chiar și o maimuță și ar vota cetățenii, nu peneleii, cu siguranță ar câștiga maimuța, atât de scârbiți suntem de Cîțu (adică Iohanis) și Orban!

    • Pictor Vonta

      Așa e Iohannis și Orban au motive sa fie cei mai scârbiți de Câțu, dar DNA ar trebui deja să acționeze.

  • Motreanu este un om serios și dedicat, dar are o vulnerabilitate ca și Orban. Și tatăl lui a fost ofițer de securitate, ca și a lui Orban.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole