Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Marian Măgureanu (51 de ani), fiul lui Virgil Măgureanu, a murit, potrivit unui anunț pe Facebook postat de Alina Petre, fosta sa soție. Virgil Măgureanu a fost primul șef al SRI, serviciul de informații apărut în 1990, iar ambii săi copii au devenit oameni de afaceri. Avocata familiei Măgureanu a precizat, duminică seara, că Marian Măgureanu ar fi murit în urma infectării cu Covid – 19.
Marian Măgureanu deținea prin intermediul unei companii înregistrate în SUA, Firstcom LLC, o cotă de 3,5% din acțiunile companiei Romprest Service. El era asociat cu o firmă controlată de Maricel Păcuraru – patronul Realitatea Plus, Andrei-Mihai Drăcea (care a cumpărat acțiunile de la Dragoș Dobrescu și Radu Budeanu, membri ai așa-numitului Grup de la Monaco). Restul de 10% din acțiuni sunt deținute de Compania Națională Aeroporturi București SA.
Romprest s-a aflat la începutul acestui an în centrul unui scandal legat de serviciul de colectare a deșeurilor din Sectorul 1 al Capitalei. După ce primarul Clotilde Armand a anunțat că nu va plăti facturile Romprest din cauză că ar fi supraevaluate, în Romprest a avut loc o bătălie juridică pentru controlul companiei, câștigată pentru moment de Maricel Păcuraru. Noua conducere a Romprest a micșorat cuantumul facturilor.
Sursa foto: Alina Petre / Facebook
Un secourist mai putin,o jigodie ca si tacsu!
de inimă read
La Romprest e plin de infractori: Pacuraru, Budeanu etc.
Infractori sunt Adimi si cu frasu” Curca ala de nu stie sa lege 2 cuvinte si vrea sa fie manager si sagetile lor promovate din maturatori in sefi de sectie…niste gunoaie toti…piticu alex marin si altii…stai linistit o sa se duca dracu cu totii in consiliu li se pregateste ceva..
Odihnească-se în pace!
Ține-i de urât!
Öszinte részvétet. Nyugodjon békében!
Condoleanțe!
Vezi că-i e dor de tine! Ce mai aștepți!
Cauza mortii?
Gunoaiele din jur i-au venit de hac
Ălea care nu le strângea Romprestul, așa-i?
Mi se rupe…..pffffhahahahahahahaha…….
Primul KGB-ist numit sef la SRI.
Ați trecut pe cancanuri?
D’aia o arde Budeanca cu politica, fetele papa bine de la tata spagar turnator… asociat la gunoaie sect1 de unde venea banul …prietenie dezinteresata cu Firea sa-i manace cu lingurita de aur odraslele ca pe vremea securistului de tac’su…
Bai, fratilor, sunteti nebuni?! Cum sa comentati rau de un mort, unul care nu se poate apara in fata atacurilor . Lipsa de coloana vertebrala. Indiferent cine a fost, de morti numai de bine!
Îți insulți proprii morți dacă nu te bucuri de moartea & suferința celor care ne-au furat/ne fură de +30 de ani.
Respect, Ion, pentru bunul tău simt.
Dumnezeu sa îl odihnească pe defunct!
Condoleanțe familiei îndoliate!
!Phaff
habar nu am avut de existenta acestui om…cred ca nici domnia-voastra,
de altfel postarea domniei-voastre pune o problema de principiu….
anume daca trebuie sa te bucuri de moartea unui om care ti-a facut rau…plec de la ipoteza ca cel in cauza v-a furat in mod direct si indubitabil, o situatie maxima, daca pot spune asa…
eu zic ca poti sa o faci, dar din acel moment nu mai ai treaba cu ideea crestina…nu mai tii nici un Paste, nici un Craciun, nici un botez, nici un ritual…
si asta pentru ca una din valorile fundamentale ale ideii crestine este iertarea! adica vreau sa spun ca iertarea masoara valoarea constiintei tale, nicidecum talerul din balanta judecatii!
aici apare clar opozitia dintre ateism si crestinism, in ateism valorile dominante sunt de ordin material, tin de imanent, in crestinism valorile dominante sunt de ordin moral-spiritual, tin de transcendent…
de aceea spuneam ca accept punctul dumneavoastra de vedere doar daca va declarati clar anticrestin!
Meh, nu ateismul e opusul și dușmanul creștinismului, ci ipocrizia și lăcomia.
sigur a avut altceva …nu are cum sa fie covid , nu ? poate o unghie rupta care i-a fost fatala, sau poate o carie netratata….sigur a fost un alt motiv ca doar noi romanii nu suntem prosti sa credem in covid. Apropo…nu suntem nici prosti sa ne vaccinam pentru asa ceva, cine stie ce urmaresc fortele oculte cu asta. Se stie, cand avem o raceala mai aparte, o tratam acasa..mai iesim pe la farmacie sa luam un coldrex, mai pe la magazin sa mai luam o paine, mai stam si la o berica cu vecinii sa comentam ultmile stiri…ca doar nu o sa mergem la spital sa ne inchida aia ca pe caini.
De ce pornesc toți de la premiza ca unul trebuie să fie creștin?! BUNICII Au fost,părinții prea puțin,unul deloc.In general,securistii ne provoacă profundă scârbă,iar fii lor,beneficiari ai ticăloșie părinților,ne provoacă cel mult indiferența.Atitudinea creștină e una de supunere,de sluga.Unde e libertatea? Nu aia de a da altuia in cap nepedepsit,nu,ci aia care iti conferă demnitate.
Baieti, fiti atenti ca tura asta se joaca la rupere! Cel putin asta e concluzia mea. Intr-un fel cred ca e bine sa conduca oameni care au curajul sa faca ceea ce TREBUIE, dar trebuie cantarite foarte, foarte bine asenenea situatii si corelate cu imaginea de ansamblu… A light touch as they say.
Oricum, mare atentie si incercati sa evitati epic failuri din astea, indiferent de cauze.
Respect, Ion, pentru bunul tău simt.
Dumnezeu sa îl odihnească pe defunct!
Condoleanțe familiei îndoliate!