UPDATE FCSB – Dinamo, 2-1 / Ciolacu: Un meci care merita jucat…

Sursa foto: Captură video / GSP.ro

UPDATE FCSB – Dinamo, 2-1 / Ciolacu: Un meci care merita jucat în faţa a 30.000 de suporteri / Sute de scaune sunt neocupate

UPDATE, ora 23.32

Meciul s-a încheiat cu 2-1, în repriza a doua dinamoviștii reușind să înscrie prin Gregorio, în minutul 83, după o gafă a portarului Târnoveanu.

Știrea inițială:

FCSB conduce cu 2-0, după prima repriză a meciului cu Dinamo București. Golurile au fost marcate de Coman (30) şi Olaru (35). Dinamoviștii nu au avut niciun șut pe poartă și au fost dominați de echipa ”gazdă”.

Partida se desfășoară pe Stadionul ”Arcul de Triumf” după ce clubul armatei, Steaua, a refuzat ca FCSB să organizeze partida în Ghencea.

La meci este prezent şi premierul Marcel Ciolacu, care a notat pe Faecbook: „Un meci care merita jucat în faţa a 30.000 de suporteri!”, făcând aluzie la faptul că partida se putea desfășura pe arena pe care joacă Steaua București.

Totuși, GSP.ro semnalează că sute de locuri, mai ales la tribune, sunt libere, în ciuda interesului mare pentru meci. O posibilă explicație este dată de faptul că acestea au fost achiziționate pentru a fi vândute ulterior la prețuri mărite, iar multe au rămas fără clienți din cauza costului piperat.