FC Hermannstadt învinge Oţelul Galaţi cu 4-1 și urcă pe loc de…

Sursa foto: Turnul Sfatului

FC Hermannstadt învinge Oţelul Galaţi cu 4-1 și urcă pe loc de playoff

Echipa FC Hermannstadt a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia Oţelul Galaţi, în etapa a 29-a din Superligă, transmite News.ro.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 12, prin Samuel Teles, care a reluat în plasă o centrare a lui Cisotti. Ianis Stoica a egalat în minutul 26, iar Daniel Paraschiv i-a adus în avantaj pe sibieni, transformând un penalti în minutul 44. După pauză, gazdele au majorat diferenţa de pe tabelă, înscriind prin Ianis Stoica, în minutul 49, pentru ca Neguţ să stabilească scorul final în minutul 87. Hermannstadt s-a impus cu 4-1 şi este pe locul 6, cu 40 de puncte, în timp ce Oţelul e pe 11, cu 33 de puncte.

HERMANNSTADT: Căbuz – Butean, Bejan, Găman, Opruţ – S. Balaure (Oroian 70), Mino Sota, Murgia (Biceanu 80), Ianis Stoica (A. Jipa 70) – G. Iancu (Neguţ 70), D. Paraschiv (R. Fonseca 80). ANTRENOR: Marius Măldărăşanu

OŢELUL: E. Pap – Zhelev, J. Cisse, Ghiocel, Miguel Silva (Aly Malle 56) – Cisotti, Lameira (Zivulic 56), S. Teles – Maciel (G. Cârjan 78), A. Pop (Rusevic 62), R. Tănasă (A. Rus 56). ANTRENOR: Dorinel Munteanu

Cartonaşe galbene: Murgia 80 / J. Cisse 25, G. Cârjan 82, Zivulic 83

Arbitri: Szabolcs Kovacs – Alexandru Cerei, Imre-Laszlo Bucsi – Iuliana Demetrescu

Arbitri VAR: Horaţiu Feşnic – Claudiu Lucaciu

Observator: Marcel Savaniu