Farul Constanţa – Rapid, scor 3-1 în etapa a şasea din play-off-ul…

sursa foto: Farul Constanţa/Facebook

Farul Constanţa – Rapid, scor 3-1 în etapa a şasea din play-off-ul Superligii

Echipa Farul Constanţa a învins miercuri, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Rapid Bucureşti, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii, transmite News.ro.

Farul a deschis scorul în minutul 3, prin Louis Munteanu, dar golul a fost anulat pentru ofsaid. Acelaşi jucător a trecut pe lângă gol în minutul 9, iar în minutul 14 a trimis în bară. În cele din urmă, Louis Munteanu a înscris în minutul 40, şi Farul conducea cu 1-0. Bucureştenii au primit un penalti în finalul primei părţi, după o decizie VAR la un henţ al lui Nedelcu, şi Rrahmani a transformat în minutul 45+2, ajungând la 17 goluri stagionale.

După pauză, Mihai Popescu a avut un gol anulat, în minutul 64, tot pentru ofsaid, dar constănţenii au marcat de două ori, în minutele 67 şi 69. La primul Andronache a marcat din pasa lui Louis Munteanu, la cel de-al doilea a înscris Benchaib şi Farul s-a impus cu 3-1, iar Rapid rămâne fără victorie în play-off ş cu doar un punct câştigat.

FARUL: Buzbuchi – M. Popescu, Larie (G. Marins 73), K. Boli, Kiki (C. Ganea 56) – Vînă, Nedelcu (D. Queiros 46), Grameni – R. Deaconu (Benchaib 46), L. Munteanu, Rivaldinho (Andronache 46). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

RAPID: Aioani (Draghia 46) – Braun, I. Cristea, D. Grigore (Emmers 66), Borza – Oaidă (Kait 75), P. Iacob – E. Krasniqi (Funsho Bamgboye 60), Hasani, Petrila (Burmaz 75) – A. Rrahmani. ANTRENOR: Bogdan Lobonţ

Cartonaşe galbene: Andronache 90 / D. Grigore 84

Arbitri: Sebastian Colţescu – Sebastian Gheorghe, Andrei Constantinescu – Valentin Porumbel

Arbitri VAR: Cătălin Popa – Mircea Orbuleţ

Observator: Irina Mîrţ