Farul Constanța învinge Oțelul Galați cu golul căpitanului Ionuț Larie/ Marinarii lui…

sursa foto: INQUAM Photos/ Vali Marin

Farul Constanța învinge Oțelul Galați cu golul căpitanului Ionuț Larie/ Marinarii lui Hagi leagă trei victorii consecutive și urcă în clasament

Echipa Farul Constanţa a învins duminică, în deplasare, scor 1-0, formaţia Oţelul Galaţi, într-un meci din cadrul etapei a 12-a din Superligă, transmite News.ro.

În minutul 18 gazdele au avut o ocazie mare, când Lovric a trimis în transversală, iar Farul a replicat prin Louis Munteanu, care a ajuns singur cu portarul Dur-Bozoancă, însă acesta a blocat în minutul 25. În partea secundă, Dur-Bozoancă a scos de sub transversală şutul de la distanţă al lui Budescu, iar Zivulic a fost aproape de autogol în minutul 71. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 78, prin Ionuţ Larie, care a înscris cu o lovitură de cap din cornerul executat de Budescu. S-a încheiat Oţelul Galaţi – Farul 0-1 şi constănţenii se află pe locul 5, cu 18 puncte, în timp ce Oţelul e pe 8, cu 14 puncte.

OŢELUL: Dur Bozoancă – A. Rus, J. Cisse, Lovric, Miguel Silva – Cisotti, Ariel Lopez (Zivulic 54), Jardan (Samuel Teles 61) – Maciel (Adăscăliţei 88), Fatai (G. Cîrjan 87), Latouchent (Zhelev 60). ANTRENOR: Dorinel Munteanu

FARUL: Aioani – Sîrbu (Dussaut 74), Larie, M. Popescu (K. Boli 61), Kiki – T. Băluţă, Artean (Vînă 83), Grameni – Mazilu (Rivaldinho 61), L. Munteanu, Budescu (Gustavo Marins 83). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

Cartonaşe galbene: M. Popescu

Arbitri: Andrei Florin Chivulete – Sebastian Eugen Gheorghe, Andrei Constantinescu – Vlad Băban

Arbitri VAR: Viorel Nicuşor Flueran – Mihaela Ţepuşă

Observator: Cristian Nica