Farul câștigă la scor cu CFR Cluj: 5-1 la Ovidiu / Marinarii…

sursa foto: INQUAM Photos/ Vali Marin

Farul câștigă la scor cu CFR Cluj: 5-1 la Ovidiu / Marinarii lui Hagi urcă, pentru moment, pe locul 2 în play-off-ul Superligii

Farul Constanța a învins-o, clar, scor 5-1, pe CFR Cluj, în etapa a 5-a din play-off-ul Superligii, transmite Info Sud-Est. După această partidă, băieții lui Hagi urcă, pentru moment, pe poziția secundă în play-off. Pentru constănțeni au marcat Louis Munteanu (22′), Ionuț Cojocaru (41′; 78′), Grameni (67′) și Ganea (83′). În tabăra CFR-ului, Otele a fost singurul marcator, în minutul 76.

Farul a început tare meciul și a avut în primele 10 minute ale partidei două mari ocazii, prima încă din minutul 1 prin Cojocaru care nu a reușit să marcheze din fața portarului Sava. În minutul 9, Ganea s-a aflat și el în situația de a deschide scorul, însă șutul trimis de acesta a lovit bara transversală.

Louis Munteanu a spart gheața și a marcat primul gol al partidei în minutul 22, cu un șut trimis direct la colțul lung, în vinclul porții apărate de Sava. Astfel, Louis Munteanu și-a trecut în cont al patrulea gol din această ediție de play-off. Farul a continuat presiunile la poarta CFR-ului după marcarea primului gol, însă fără efect.