Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Primăria Bistriţa nu va mai acorda, începând din acest an, autorizaţii pentru vânzarea de materiale pirotehnice pe domeniul public şi nici în pieţele municipiului, în perioada sărbătorilor de iarnă, a anunțat, miercuri, 16 noiembrie, primarul Ioan Turc, citat de Agenția de presă Rador.
El precizat că decizia a fost luată pentru a reduce disconfortul pe care petardele și pocnitorile îl produc.
Edilul susține însă că nu va lipsi, însă, focul de artificii din noaptea de Revelion. În centrul istoric va fi organizat şi un concert cu Andra
Să rămână copiii cu ochi încă un an??? Ce rău!!! 😒
Această măsură trebuie luată la nivel național.
Bravo lor!
In sfarsit!