Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Gigantul american Facebook, care s-a lovit în Europa de reguli mai stricte decât în Statele Unite privind intimitatea şi accesul la datele utilizatorilor, aruncă UE o ramură de măslin sub forma locurilor de muncă.
Facebook anunţă că va angaja 10.000 de persoane cu calificări înalte în Europa, pe parcursul următorilor 5 ani, potrivit news.ro.
Compania americană laudă nivelul înalt de educaţie a tinerilor pregătiţi la universităţile europene şi spune că cei 10.000 de viitori angajaţi o vor ajuta să construiască metaversul de care a vorbit recent şi Mark Zuckerberg.
Citește integral pe economedia.ro
Eu is partial de acord cu suveranitatea strategica europeana.
De pilda stiind ca se culeg informatii la greu despre cetateni europeni printr-o gramada de modalitati, cei care fac acest lucru sa fie sub juristictie europeana.
Nu trebuie cedat marilor gangsteri mondiali.
Mai bine mai multi gangsteri mai mici, jugul e mai bland.
Sa speram ca ‘Metaversul’ va fi strict regularizat pana cand v-a fi lansat. Este noua Prajeala Mondiala. Grija Mare, Ursula&Co.
Partea buna e ca dupa asta chiar nu mai are cu ce sa vina … desi lumea o sa-si bage chip-uri ca in The Matrix, chiar daca acum se plang de ele …
Solutia individuala: Apa, paie si bat*ie, toti pirpilitii care nu inteleg pe ce lume traiesc si nu-si gasesc scopul in viata, dar fre*ca duda la cote inalte.
Solutia globala: Interzis advertising-ul. Se stie precis cat de nociv si manipulator e, nu mai trebuie mare lucru, in afara de consens global.
Mark SUCKERberg.