G4Media.ro

Epoca în care o familie din Marea Britanie se poate hrăni cu…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

12 comentarii

  1. Dar si-au luat tara inapoi 🙂

    • Eu n-as manca un pui de 3 lire nici daca-l da gratis. Cu ce a fost hranit si unde, cu gunoi pe strada? Trebuie sa gandesti si cand mananci …hahaha

    • Sunt mult mai grasi vs acum 20 de ani..incep sa aratre ca americanii de nesanatos.
      Pune tovarasul Ranjit Singh biciul pe ei.
      In fin cred ca e bine pt sanatatea lor, productivitate, mancatul in orice cantitate este inflamatie, degenerare celulara.

  2. „costurile cu energia şi dioxidul de carbon cresc cresc cu peste 500% faţă de anul trecu(t)” – aici e explicația. Eco-sărăcie
    ”Cum poate fi corect ca un pui întreg să coste mai puțin decât o halbă de bere?” – pai sa scadă prețul la bere!

  3. Nu cumva compara mere cu portocale? Adica un pui la supermarket contra o halba de bere la pub?

  4. asa , ma , britzilor, luati de mancati pui de la Boparan !

  5. In aceste conditii 😹devii tocator de fasole si verdeatza 🥔🌽🥦🫑🍠🥬🥒🥚🧅🙀 Adio BERE !!!

  6. ”Cum poate fi corect ca un pui întreg să coste mai puțin decât o halbă de bere?”

    Ma gindesc ce fel de antreprenor este ala care stabileste pretul unui pui intreg in functie de pretul altor produse . Grija lui trebuie sa fie aceea de a reduce costurile de productie cit mai mult posibil fara sa afecteze sanatatea publica prin ceea ce livreaza . In stinga si in drepata lui berea poate sa coste si 100 de lire .

    Poate ca si producatorii de hirtie igienica compara pretul produselor lor cu pretul … biscuitilor …

    Exista si in Romania comercianti in piete care stabilesc pretul produselor lor agricole ( fructe , legume , ….. ) in functie de pretul produselor identice ( ca denumire ) de la ….LIDL ( de exemplu ) . L-am intrebat pe unul care se pretindea mai educat care este costul de productie la merele lui pe un kilogram . Se uita ca la dentist ….