Home » Articole » Emma Răducan s-a retras de la turneul WTA de la Melbourne, premergător Australian Open

Emma Răducan s-a retras de la turneul WTA de la Melbourne, premergător Australian Open

Emma Răducan s-a retras de la turneul WTA de la Melbourne, premergător Australian Open
Sursa foto: Twitter/ Emma Raducanu
Ascultă articolul

Jucătoarea britanică de tenis Emma Răducanu (19 WTA) a anunţat că nu va mai participa la turneul WTA de la Melbourne premergător Australian Open după ce tocmai a ieşit din izolare în urma infecţiei cu coronavirus, scrie Reuters.

Răducanu, câştigătoarea de la US Open de anul trecut, a ratat, din cauza Covid-19, participarea la turneul demonstrativ de la Abu Dhabi de luna trecută.

- articolul continuă mai jos -

Britanica de 19 ani ar fi urmat să joace la turneul WTA 250 Melbourne Summer Set (4 – 9 ianuarie).

”Tocmai ce am ieşit din izolare, este prea devreme pentru mine să particip la turneul de la Melbourne”, a spus aceasta. Nu se ştie nici dacă ea va fi prezentă la un alt turneu de pregătire, Sydney Classic, ce va avea loc tot în această lună.

Potrivit EFE, Emma Răducanu s-a aflat pe lista personalităţilor decorate de regina Elisabeta a II-a a Marii Britanii cu ocazia Anului Nou, ea devenind Membru al Ordinului Imperiului Britanic (MBE) pentru servicii aduse tenisului.

Australian Open, primul turneu de Mare Şlem al anului, va avea loc în perioada 17 – 30 ianuarie.

Sursa foto: Twitter/ Emma Raducanu

Știri video

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole