Elveţia i-a trimis Irlandei de Nord 9,3 kilograme de ciocolată pentru 93…

sursa foto: captura twitter

Elveţia i-a trimis Irlandei de Nord 9,3 kilograme de ciocolată pentru 93 de minute de rezistenţă în faţa Italiei, în preliminariile Campionatului Mondial

Elveţia, calificată la Cupa Mondială şi datorită rezultatului de 0-0 din meciul Irlanda de Nord – Italia, din ultima etapă a grupelor preliminare europene, le-a trimis nord-irlandezilor 9,3 kilograme de ciocolată, relatează news.ro.

Cele 9,3 kilograme de ciocolată reprezintă dele 93 de minute de rezistenţă a Irlandei de Nord în faţa Italiei, la partida din 15 noiembrie.

Într-un filmuleţ postat pe contul oficial al naţionalei Elveţiei, selecţionerulu Murat Yakin poate fi văzut fredonând melodia Sweet Caroline  în timp ce pregăteşte ciocolata pentru a fi trimisă la federaţia nord-irlandeză.

La 15 noiembrie, Elveţia s-a impus cu scorul de 4-0 în meciul cu Bulgaria şi Irlanda de Nord a remizat cu Italia, scor 0-0. În urma acestor rezultate, elveţienii au câştigat grupa şi s-au calificat la Cupa Mondială, iar italienii au terminat pe locul doi şi vor juca la baraj, relatează news.ro

viewscntsursa foto: captura