După două victorii consecutive în Superligă, Dinamo pierde la CFR Cluj, scor…

sursa foto: CFR CLuj

După două victorii consecutive în Superligă, Dinamo pierde la CFR Cluj, scor 4-0

Echipa CFR Cluj a întrecut vineri seara, pe teren propriu, scor 4-0, formaţia Dinamo Bucureşti, într-un meci din cadrul etapei a 27-a din Superligă, transmite News.ro.

După o primă repriză fără gol, clujenii au deschis scorul după un contraatac, prin Bîrligea, în minutul 52. Scorul a fost majorat de Karlo Muhar, în minutul 68, iar Otele a reuşit o dublă în minutele 79 şi 82, stabilind un scor final parcă prea sever faţă de desfăşurarea generală a meciului.

În clasament, CFR Cluj are 48 de puncte şi se află pe locul secund , în timp ce Dinamo, cu 22 de puncte, ocupă penultimul loc în clasament, al 15-lea.

CFR CLUJ: R. Sava – Cr. Manea (Mogoş 68), Boben, Ajeti, Camora – Muhar, K. Keita, Tachtsidis (Avounou 68) – C. Deac (R. Filip 85), Bîrligea (P. Michael 76), Otele (Aly Abeid 85). ANTRENOR: Adrian Mutu

DINAMO: Golubovic – Edgar Ie, Velkovski, Patriche – Moura, Pavicic (N. Roşu 70), Gnahore, Borduşanu (C. Costin 70) – Ilic (A. Bani 56), Hakim Abdallah (A. Irimia 87), Goncalo Gregorio (Selmani 56). ANTRENOR: Zeljko Kopic

Arbitri: Florin Andrei – Alexandru Vodă, Mihăiţă Necula – Florin Mazilu

Arbitri VAR: Sebastian Colţescu – Iulian Dima

Observator: Octavian Şovre