Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
După mai bine de 30 de ani, pe Canalul Bega se reiau cursele de agrement pe ruta Timișoara – ecluză de la Sânmihaiu Român. Startul se va da sâmbătă, în dată de 2 iulie, anunță Opinia Timișoarei.
Potrivit STPT, cursele vor avea loc în fiecare sâmbătă și duminică, iar îmbarcarea pentru o plimbare spre ecluză Sânmihaiu Român se va face din stația „Catedrala Mitropolitană”, prima cursa fiind programată de la ora 12:00, iar cea de-a două cursa de la ora 17:00.
Un tur de agrement pe Canalul Bega de la Timișoara până la ecluză Sânmihaiu Român va dura aproximativ două ore, iar biletul, dus-întors, va costă 30 de lei pentru adulți și 10 lei pentru copii. Fiecare vaporaș poate transporta cel mult 50 de persoane.
sursa foto: PNL
Interzis miticilor!
Minunat dle primar Fritz, imi reamintesv ca in copilarie si eu m-am plimbat cu vaporasul. Era un eveniment pe care nici azi n-o pot uita, cu toate ca sunt deja septegenar.