Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Drone ucrainene au atacat o navă într-un port din sudul Rusiei, chiar vizavi de peninsula anexată Crimeea, ucigând și rănind echipajul și lucrătorii, a declarat marți guvernatorul local rus, citat de agenția AFP.
„Dronele au atacat o navă feribot în portul Kavkaz”, a declarat guvernatorul Krasnador, Veniamin Kondratiev, într-o postare pe Telegram. „Din păcate, există răniți și morți în rândul echipajului și al personalului portuar”.
„Serviciile de urgență lucrează în prezent la fața locului. Incendiul este izolat și nu există niciun risc de propagare”, a adăugat el.
Autoritățile ucrainene nu au comentat deocamdată informațiile legate de atacarea unui feribot.
Vom reveni cu amănunte
Articolul continuă mai jos