Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Iubitorii sporturilor de iarnă au la dispoziție, din acest sezon de iarnă, încă două pârtii de schi în județul Suceava, anunță Monitorul de Suceava.
La Câmpulung Moldovenesc a fost deschisă Pârtia Bucovina, aflată la intrarea în acest municipiu dinspre Gura Humorului și dispune de un o instalație de teleschi cu o lungime de 420 de metri, o bandă transportatoare cu o lungime de 50 de metri, pentru copii și pentru începători, precum și instalație de nocturnă.
Pe Pârtia Bucovina sunt disponibile trei trasee, de 420 de metri, 450 m și 470 de metri, precum și o pârtie de sanie de 250 de metri.
Pârtia cu lungimea de 420 de metri are un grad mediu de dificultate, în timp ce celelalte două sunt pentru începători.
O nouă pârtie a fost deschisă și la Vatra Dornei. Aceasta are o lungime de 300 de metri, este destinată tot începătorilor și este situată pe platoul Dealu Negru din acest municipiu. Accesul la această pârtie se face cu telescaunul din Vatra Dornei. Pârtia este deservită de o bandă transportoare atât pentru schiori, cât și pentru cei cu săniile, precum și de un babyschi. Abonamentul zilnic pentru pârtie este de 50 de lei.
Iubitorii sporturilor de iarnă au la dispoziție mai multe pârtii de schi în județul Suceava, în Gura Humorului, Câmpulung Moldovenesc, Vatra Dornei, Cârlibaba, Mestecăniș și Mălini.
Sursa foto: Pixabay
Tot degeaba dacă nu eliberează eliberează diploma.
Bine că în Bucovina masca este interzisă. Ultimii oameni cu ceva in cap.
Domnu reporter g4 , dar vatra dornei se celelelte se afla in Romania nu in Moldova lui Maia Sandu .
În 7-8 ani zăpada si schiatul or sa devina o amintire în România
Târziu. În cîțiva ani nu o să fie mai mult de 2-3 săptămâni bune pentru schiat, pe an, în întreaga țară.
Nu e Moldava e BUCOVINA BUCOVINA. Pentru noi bucovineni e importante. Bucovina e speciale.
Da, e BUCOVINA!
Dar autorul articolului nu știe, sau nu vrea să recunoască Bucovina!