Home » Analize » Două drone au fost doborâte în suburbiile Moscovei, susține primarul oraşului

Două drone au fost doborâte în suburbiile Moscovei, susține primarul oraşului

Două drone au fost doborâte în suburbiile Moscovei, susține primarul oraşului
Sursa foto: © Ssv2009 | Dreamstime.com
Ascultă articolul

Două drone au fost doborâte în suburbiile Moscovei, potrivit primarului Serghei Sobianin, citat de CNN, transmite News.ro.

”A existat o încercare de a zbura deasupra oraşului, a două «drone de luptă». Amândouă au fost doborâte de apărarea noastră anti-aeriană”, a afirmat el, într-un mesaj postat pe Telegram.

”Una dintre drone a fost doborâtă în apropiere de Domodedovo, în timp ce cealaltă a fost doborâtă aproape de autostrada Minsk”, a spus Sobianin.

- articolul continuă mai jos -

La Domodedovo se află un aeroport internaţional.

Nu există informaţii despre victime, a adăugat el, iar o echipă de intervenţie se află acolo.

Știri video

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole