Dinamo pierde categoric la Sibiu: 4-0 / Hermannstadt și bucureștenii au avut…

Sursa foto: Turnul Sfatului

Dinamo pierde categoric la Sibiu: 4-0 / Hermannstadt și bucureștenii au avut câte un gol anulat

Formaţia Hermannstadt a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, echipa Dinamo, într-un meci din etapa a 13-a a Superligii, informează Agerpres.

Golurile au fost marcate de Balaure ‘5, ’53, Jipa ’19 şi Alhassan ‘90+1

În minutul 2, a fost anulat după consultarea VAR un gol al dinamoviştilor (Gregorio), pentru ofsaid. Și sibienii au avut un gol anulat, marcat tot de Balaure, în ultimele minute ale jocului, la scorul de 3-0.

Harmannstadt urcă pe loc de play-off, în timp ce dinamoviștii se mențin pe penultimul loc din clasament.

Hermannstadt: Căbuz – Butean, V. Găman, I. Stoica (Bejan ’72), P. Medina – Jipa, Mino Sota (Biceanu ’65), Alhassan, Balaure (Oroian ’65) – Neguţ (Iancu ’46), D. Paraschiv (Fonseca ’84). Antrenor: Marius Măldărăşanu

Dinamo: Golubovic – Cr. Costin, Lucas Alves, Homawoo, Amzăr – N. Roşu (Iglesias ’59), Larrucea (Politic ’33), Bena, Ilic – Gregorio (Ghezali ’70), Abdallah (Bani ’59). Antrenor: Ovidiu Burcă

Cartonaşe galbene: Neguţ ’25, Mino ’35 / Homawoo ‘89

Arbitri: Marcel Bîrsan – Radu Adrian Ghinguleac, Bogdan Gheorghe – Andrei Moroiţă

Arbitri VAR: Radu Petrescu, Alexandru Vodă

Observatori: Marcel Savaniu, Claudiu Boaru