Home » German Khan » Reacția piețelor la victoria lui Nicușor Dan. Leul s-a apreciat față de euro / Bursa a crescut cu peste 4%/ ROBOR scade / Scad dobânzile la care se împrumută statul / Creștere pentru obligațiunile românești în dolari

Reacția piețelor la victoria lui Nicușor Dan. Leul s-a apreciat față de euro / Bursa a crescut cu peste 4%/ ROBOR scade / Scad dobânzile la care se împrumută statul / Creștere pentru obligațiunile românești în dolari

Reacția piețelor la victoria lui Nicușor Dan. Leul s-a apreciat față de euro / Bursa a crescut cu peste 4%/ ROBOR scade / Scad dobânzile la care se împrumută statul / Creștere pentru obligațiunile românești în dolari
Sursa foto: Dreamstime
Ascultă articolul

UPDATE 18.05 Bursa de la București a închis ziua de luni cu un plus de peste 4%, pentru majoritatea indicilor bursieri, după victoria lui Nicușor Dan la alegerile prezidențiale.

- articolul continuă mai jos -

Indicele principal BET a încheiat ședința de tranzacționare cu un plus 4,08%, la 17.445,26 puncte.

Nu a existat nicio acțiune din cele 20 care compun indicele BET care să fie pe minus, în ziua de luni, toate au încheiat ziua pe plus.

Citește integral pe economedia.ro

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Citește și

Top Articole