Home » Articole » Colegiul “Bogdan Petriceicu Hasdeu” din Buzău a fost închis. Un elev stătea în gazdă la o femeie diagnosticată cu COVID-19 – Reporter Buzoian

Colegiul “Bogdan Petriceicu Hasdeu” din Buzău a fost închis. Un elev stătea în gazdă la o femeie diagnosticată cu COVID-19 – Reporter Buzoian

10 mart. 2020
Colegiul “Bogdan Petriceicu Hasdeu” din Buzău a fost închis. Un elev stătea în gazdă la o femeie diagnosticată cu COVID-19 – Reporter Buzoian
Foto: bphasdeu.ro
Ascultă articolul

Colegiul Național “Bogdan Petriceicu Hasdeu” din Buzău a fost închis. Decizia a fost luată luni seară de comitetul județean pentru situații de urgență, după primul caz din Buzău de infectare cu noul coronavirus, scrie publicația Reporter Buzoian. Cursurile au fost suspendate începând cu data de marți, 10.03.2020.

Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -

Potrivit presei locale, un elev de clasa a X-a de la Hașdeu ar fi intrat în contact cu pacienta din Pârscov. Concret, elevul locuia în gazdă la femeia de 73 de ani diagnosticată cu COVID-19.

 

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Citește și

Top Articole