Home » Articole » Cîţu, întrebat dacă îl va susţine pe Ciucă:  ”Votul este secret” / ”Nu voi susţine populismul, nu voi susţine măsuri care fac rău românilor”

Cîţu, întrebat dacă îl va susţine pe Ciucă:  ”Votul este secret” / ”Nu voi susţine populismul, nu voi susţine măsuri care fac rău românilor”

Cîţu, întrebat dacă îl va susţine pe Ciucă:  ”Votul este secret” / ”Nu voi susţine populismul, nu voi susţine măsuri care fac rău românilor”
Sursa foto: Ilona Andrei / G4Media
Ascultă articolul

Fostul preşedinte al Partidului Naţional Liberal, Florin Cîţu, întrebat dacă îl va susţine pe Nicolae Ciucă la Congresul de duminică, a afirmat că votul este secret, precizând apoi că va susţine un PNL care are de-a face cu liberalismul şi că nu va susţine populismul sau măsuri care fac rău românilor, anunță News.ro.

Întrebat dacă îl va vota pe Nicolae Ciucă sau îşi va anula votul, ori dacă îl va susţine pe premierul până la capăt, Florin Cîţu a răspuns: “Să ştiţi că trebuie să fi evoturi îndeajuns ca să iasă că altfel nu avem preşedinte. (…) Votul este secret. (…) Voi susţine un PNL care are de-a face cu liberalismul. Niciodată nu voi susţine populismul, nicioodată nu voi susţine măsuri care fac rău românilor. Aşa cum aţi văzut am lăsat o Românie cu indicatori macro foarte buni. Astăzi aceşti indicatori s-au deteriorat şi aici vreau să vadă la final dacă am eu dreptate înseamnă că indicatorii macro trebuie să se îmbunătăţească, dacă au avut dreptate colegii mei că m-au dat la o parte”.

- articolul continuă mai jos -

El a mai fost întrebat ce mesaj are pentru Nicolae Ciucă.

“Să nu uite de electoratul liberal. Suntem aici pentru că am fost votaţi de oameni cu principii liberale, pentru investiţii care să fie 7% din PIB, faptul că anul trecut am avut o creştere economică mai mare decât cea aşteptată, văd că lucrurile s-au deteriorat. Dacă situaţia se înrăutăţeşte înseamnă că colegii mei au greşit”, a transmis Florin Cîţu.

El a menţionat că PNL nu îşi permite experimente la fiecare şase luni, că nu a fost de acord cu alianţa cu PSD şi consideră că atunci trebuia să se retragă.

Sursa foto: Ilona Andrei / G4Media

Știri video

Comentarii
  • MU13P3N3L3P5D

    Asa citu fii rau pana la vot. Sari pe ei muscai….

  • Prefăcatoria lâncezește Ro.mania
    Nu e voință politica – e bune asa cum e.
    Gata spitalele alea noi-nouțe?

  • Se mai numara voturile?!?

  • Citu este cu siguranța la 10 clase peste Orban, e supărat dar nu face circul pe care la făcut Orban. A văzut ca nu mai e susținut si a demisionat , bravo lui. Nu îmi plăcea Citu dar sa comportat foarte bine.

    • Scufita rosie la fund

      Da, măcar a avut decenta sa demisioneze.
      Dar nu stim cu ce a fost convins, cel puțin isprăvile sale din SUA arata ca este un om cu multe schelete in dulap.

    • MU13P3N3L3P5D

      Citu a demisionat fara scandal pentru a nu pierde pozitiile propuse in locul demisiei

    • O fii nu știu ,dar este caz unic in Romania ca un șef de partid sa demisioneze in momentul in care înțelege ca a pierdut sprijinul . Uite la Orban ala încă vorbește de parca ar fii si acum șeful PNL , nu poate deloc sa treacă mai departe. Toți șefi de partid când au înțeles ca nu mai sunt doriți, au tras mita de coada ca trebuie congres, ca nu se poate face mai repede, ca nu e cazul de congres ca sunt mari probleme si tot așa , asta aplecat cu demisia fără sa circul bine-cunoscut in Romania. Singurul de altfel care sa purtat si el onorabil a fost Ciolos.

    • Când ești cu lama la gât… Dar cel mai tare a fost R. B. pensatul, epilatul, aranjatul [la propriu] și șpițatul, bu-lan-gi-ul R. Bogdan care lătrând a fugit repede să-și lingă noul șef în coor după ce, cu puțin timp înainte behăia de la tribună : câââțu președinte ;câââțu președinte,; câââțu președinte……

  • Rareș Prostovan

    Ciuca, președinte !
    Ciuca, președinte !
    Ciuca, președinte l

    • Si Klaun Premier !
      Si viceversa !
      După modelul de succes Medvedev – Putin 😂😂😂

  • Scufita rosie la fund

    Sunt pe cale sa expire. Este OK asa, fata alternativa sa fie folosite cu forța.

  • USR➘istorie

    Da – a fost folosit pe amble parți (scoaterea USR din guvern si scoatere lui Orban din PNL) si acuma miroase.

  • Radulescu Marcel

    Deficientul ăsta recunoaște că a fost prost! E un început ….

  • S-a întors Stelică fără frică ăla de postacii îi ştiu de frică

    Ti le doneaza tie M😂tZ ca sa nu mai fi nevoit sa te vaccinezi cu ale de bovine ca pare ca incepi sa ai comportamentul lor.

  • S-a întors Stelică fără frică ăla de postacii îi ştiu de frică

    In legatura cu lista asta lunga de Cacarai in exclusivitate Mama Omida va transmite ca nici Ciuca nu va scapa de acest blestem al Cacarailor. 🙂

  • Pluseriștilor încă le este gândul la PNRR. Ce jaf făceau din el și cum s-au dus pe apa sâmbetei miliardele din consultanță… Să ne aducem aminte cum se milogeau de peneliști să-i reprimească la guvernare, s-au aruncat în genunchi la picioarele lor. Măcar atâta lucru au făcut Iohannis și Cîțu, ne-au scăpat de USR. Mulțumim PNL, mulțumim Cîțu, mulțumim Iohannis!!!

  • PNL a observat bine…ca circul promovat de Citu e toxic.Urmeaza și debarcarea de la Senat..asa ar fi normal..ca e un pericol public acest Citu

  • Radu Zarnescu

    Cu Câțu la timonă, partidul a mers in derivă ! In final, au realizat că omul, nu are perspectivă și, in fond PNL-ul. Ar fi oportun să plece și din fruntea Senatului !

  • Noroc cu USR-ii că au făcut rost de bani de la UE că gașca de banditi PCR-USL terminase de „privatizat strategic” toată industria și resursele 😂😂😂
    Ii vor mai lăsa la guvernare 5 luni, când termină banii ca să facă rost de alții 😂😂😂

  • Mă făcu mama mercenar Wali Trolache m-a botezat, de Stelică🙂 antrenat

    Mai voi ati observat cat de tare e lovit @M😂tZ la puntul ‘G’?
    Tare trebuie sa il fi lovit la gaurica Stelica sa umbele ca un catelus dupa el, e tare in sula Stelica asta.😂

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole