CFR s-a impus cu 2-1 în derbiul Clujului, cu Universitatea, în etapa…

Sursa foto: CFR Cluj

CFR s-a impus cu 2-1 în derbiul Clujului, cu Universitatea, în etapa a 15-a din Superligă, după un meci în care golurile s-au înscris doar din penalti

Echipa CFR Cluj a câştigat duminică, în deplasare, meciul cu Universitatea Cluj, scor 2-1, în etapa a 15-a din Superligă. Toate cele trei goluri au fost marcate din lovituri de la 11 metri, relatează news.ro.

Startul meciului de pe Cluj Arena a fost întârziat cinci minute din cauza faptului că suporterii Universităţii au folosit torţe şi fumigene. CFR a marcat din două lovituri de la 11 metri. Prima a fost transformată de Deac, în minutul 25, iar a doua de Malele în minutul 60. Romario Pires a marcat şi el din penalti, pentru Universitatea, în minutul 90+2, stabilind scorul final.

U CLUJ: Iliev – Vlădoiu, Piţian, Fl. Ilie (Remacle 71), Ispas – Simion (Bic 62), Pires, I. Filip – Horşia (Haită 63), L. Fulop, Thiam (46 Ad. Bălan). ANTRENOR: Eugen Neagoe

CFR CLUJ: Scuffet – Cr. Manea, Kolinger, Yuri, Camora – Boateng (Braun 87), Muhar, Deac (Cvek 69) – Petrila (Petrila 87), Yeboah (Roger 79), Malele (Birligea 69). ANTRENOR: Dan Petrescu

Cartonaşe galbene: Fl. Ilie 23, Simion 58, Vlădoiu 58 / Boateng 54, Yeboah 70, Petrila 88, Kolinger 90+2, Hoban 90+5

Arbitri: Petrescu Radu – Ghinguleac Radu Adrian, Grigoriu Mircea Mihail – Mladinovici Horia Gabriel

Arbitri VAR: Costreie Sorin – Danşa Ciprian Florin