G4Media.ro

BREAKING Peste 2.000 de cazuri noi de COVID și 48 de decese,…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

29 comentarii

  1. Am înțeles. Bubuie ATI ul, cresc rapid decesele, cazurile se pare ca intra pe linie dreapta în sus, din nou, nu avem masuri care sa limiteze răspândirea, deschidem și școlile, aglomerație, iarăși, chiar nu am nici cea mai mica idee… Trist, foarte trist

    • Aha

      Pai cu agitatia de la Euro 2020 nu au crescut si nici cu calatoriilr din iunie sau macar iulie. Bubuie acush fix inainte sa inceapa scoala.

      Oricum vad ca multi vedeti aglomeratie in scoli dar asta se intampla doar la cateva alea ‘ bune’.

    • Vrei lockdown iar, sau ce propui ?
      Încă nu ai înțeles că toată lumea va face Covid, cu sau fără vaccin ? Unii, puțini, vor muri, dar majoritatea se vor imuniza, așa stau lucrurile de când există viață pe pământ.

      Cred că secta istericilor care vir restricții e de maxim 10% din populație, dar frica irațională îi face pe panicați foarte vocali.

    • Oamenii care veneau la euro, o data erau testați sa aeroport, încă o data la întrarea pe arena, iar creșterea a început pe 17 iulie.Nu propun lookdown total, ci niște masuri de bun simt:suplimentarea autobuzelor în toate orașele mari, reducerea la 50 la suta a capacității cinema urilor și restaurantelor, vânzarea a maxim 50 la suta din locurile din trenurile CFR și private, la fel și pentru cursele aeriene naționale, limitarea la 30 la suta a capacității stadioanelor, acces limitat la festivaluri și concerte, creșterea testării, și efectuarea anchetelor epidemiologice pe bune! Atat! Asa greu e? Dacă săptămâna viitoare trecem de 3.500,iar peste 2 săptămâni, de 5.500,da va fi nevoie de un lookdown

    • *lockdown

  2. Bla,bla, bla…… Vrăjeală din pix !

    • Singura chestie care ma deranjeaza e ca nu poti sa ii zici mortului „ti-am zis eu”. De exemplu, tu ai sanse sa mori de prost ce esti, sau pardon… de o boala care cica nu exista. Dar eu cu ce satisfactie ma aleg din toata chestia asta? Ce-i drept, un conspirationist in minus, dar…

  3. Ingrijorator e peste 10000/zi sau2-300 morti/zi :))))))

  4. Datele sunt cu siguranta eronate.
    DSP-urile sunt praf. Pe mine m-au sunat dupa 3 zile ….(!) dupa.ce m-am externat din spital.

  5. Constanța e bomba! Mult succes in carantina

  6. Vrei lockdown iar, sau ce propui ?
    Încă nu ai înțeles că toată lumea va face Covid, cu sau fără vaccin ? Unii, puțini, vor muri, dar majoritatea se vor imuniza, așa stau lucrurile de când există viață pe pământ.

    Cred că secta istericilor care vir restricții e de maxim 10% din populație, dar frica irațională îi face pe panicați foarte vocali.

  7. Vrei lockdown iar, sau ce propui ?
    Încă nu ai înțeles că toată lumea va face Covid, cu sau fără vaccin ? Unii, puțini, vor muri, dar majoritatea se vor imuniza, așa stau lucrurile de când există viață pe pământ.

    Cred că secta crizaților care vor restricții e de maxim 10% din populație, dar frica irațională îi face pe panicați foarte vocali.

  8. „Vaccinare” natur la greu. Mai lasati si pentru la iarna ca n-are ce sa ne strice Craciunul!

  9. Din octombrie pregatiti-va sa-i porcaiti pe sosocatii care au doar doua doze de vaccin.

    • In Israel deja pregatesc a patra doza. La noi, din octoimbrie probabil o sa zica ca pasapoartele sanitare au valabiliate de doar 6 luni de la ultima doza. Asa ca baietii vaccinatii inainte de aprilie, trebuie sa se pregateasca pentru rapelul la rapel.

  10. Vaccinarea aia „natur” a produs peste 34000 de victime. inchipuie-ti ca Pfizer ar fi produs 34000 de decese in urma vaccinarii in Romania. Cum ai mai fi guitzat cu spume la gura ca vaccinul omoara! Asa, pe vaccinul „natur” vad ca esti zen, naturel. Fara frica.

    • Pregateste-te sa-i injuri pe sosocii putinisti care refuza a treia doza. :)))

    • Vaccinul „natur” este esential pentru Romania in momentul asta. Indiferent de nr. de decese. De fapt cat mai multe cu atat mai „eficient”.
      Important e sa fie protejati cei care vor sa se vaccineze insa din dif. motive medicale clare, nu pot.

    • Vaccinarea „natur” e un nonsens. Daca scopul vaccinarii e sa nu risti sa mori, atunci sa accepti ca solutia de baza e sa te inbolnavesti si sa risti sa mori e o aberatie. De ce mai exista vaccin daca solutia e sa ne inbolnavim toti si sa scape cine poate? Operatia a reusit (ne-am imunizat) dar cei care riscau sa moara de la boala au murit.

    • Puiule, te vad cam trist.
      Mi-ai răspuns mie si n-ai avut curaj s-o pui la „Raspunde”?
      Daca da, poate ca de guițat guiță fiul doamnei mame a dumneavoastră.
      Apoi eu n-am facut niciodata propaganda antivaccin, eu, de exemplu, sint vaccinat.
      Ca mor oameni din cauza vaccinului, da mor, e un fapt constatat, la fel cum e constatat ca sint mult mai putini decit cei decedati din cauza virusului.
      Nu ma numar printre pasionatii acestei dispute (antivaccininsi-vaccinisti), mi se pare stupida.
      Daca nu mi-ai raspuns mie considera ca n-am scris nimic.

    • Si, e „vaccinare” natur, nu vaccinare „natur”.
      Asa are sens?

  11. Untold, untold!!
    🤪🥳👍🫁🫀🧠🤧🥵💣💣💣

  12. 50 de sosocati pe zi, la 100 strigam bingo!